Kuidas saada turvalist hooldusabi COVID-19 leviku ajal?

25 oktoober, 2021

Koroonaviirus on midagi, millest oleme nüüdseks kõik teadlikud. Selle haiguse levinud sümptomiteks on püsiv köha, hingamisraskused, palavik ja üldine halb enesetunne.

Kuidas levib COVID-19?

Nagu iga nohu- või gripiviirus, levib ka COVID-19 siis, kui inimene köhib või aevastab. Viiruseosakesed langevad pindadele ja levivad sealt edasi, kui inimesed puudutavad neid pindu oma kätega ja seejärel katsuvad oma suud, nina või silmi. Haiguse vältimiseks tuleb pesta käsi tunduvalt sagedamini kui tavaliselt.

Kui pesed käsi, siis tee seda vähemalt 20 sekundit:

·  pärast tualetis käimist;

·  enne söömist või joomist;

·  kui oled aevastanud või köhinud;

·  enne ravimite manustamist;

·  kui käsi parasjagu pesta ei saa, kasuta kindlasti desinfitseerimisvahendit.

Kuidas siis hoolitseda turvaliselt oma eaka lähedase eest sellisel viirusterohkel perioodil? Võib-olla oled ka ise riskigrupis ning soovid inimkontakti minimeerida?

Praegusel perioodil võid tunda ärevust mitte ainult oma tervise, vaid ka oma lähedaste inimeste pärast. Kui oled ise riskirühma kuuluv, on hooleandja tugi väga vajalik – see kaitseb nii sind ennast kui su lähedast. Aga sa ei pea liigselt muretsema, sest CareMate’i hooldajad pööravad koroonaperioodi ajal erilist tähelepanu just hügieenile ja turvalisusele.

Loe siit Postimehe artiklist rohkem, kuidas hooleandjad su lähedast aidata saavad.

CareMate’i hooldusabilised on oma ala professionaalid, kes on saanud vastava väljaõppe, eriti praegustes tingimustes töötamiseks ning oskavad toime tulla erinevates olukordades, mis eaka hooldamisel tekkida võivad. Hooleandjaks saavad ainult need, kes lisaks väljaõppele on läbinud intervjuu ja põhjaliku taustakontrolli.

Kuidas siis kaitsta oma lähedasi koroonaviiruse eest? 

1. Puhasta kõik toiduained hoolikalt

Kui viid ise oma lähedasele toitu või teeb seda hooldusabiteenuse pakkuja, siis kindlasti peaks väga korralikult ära pesema puu- ja juurviljad. Poest ostetud pakendatud kauba võiks kindluse mõttes desinfitseerimisvahendiga puhastada. Hiljem, kui eakas lähedane tahab midagi kiirelt näksimiseks haarata, võib ta julgelt pakendit puudutada.

2. Poes käimise asemel eelista kullerit

Poes käimise kordi peaks vähendama! Veelgi parem oleks, kui saaksid seda vältida, eriti kui oled ise või su kodus olev lähedane on riskirühmas. Kullerteenust kasutades saad kogu vajaliku toidu nii endale kui oma lähedasele pikemaks ajaks ette planeerida. Kuller toob tellitud kauba eakale lähedasele ukse taha – pole kontakte ega poeskäimise muret.

3. Ära külasta oma lähedast isegi siis, kui oled pealtnäha terve

Koroonaviirus on salakaval ja sa võid enesele teadmata olla siiski nakatunud ning kanda viirust edasi. Kui soovid oma lähedast hoida, siis võimaluse korral telli talle turvaline hooldusabiteenuse pakkuja. Nii võid kindel olla, et oled enda poolt teinud kõik, et eakat kaitsta. Kui muretsed eaka lähedase üksinduse pärast, siis loe siit sissekandest rohkem, kuidas muuta eaka lähedase elu tema kodus õnnelikumaks.

4. CareMate’i hooleandja aitab leevendada ka eaka lähedase üksindustunnet

Kui sa ise ei saa ega soovi praegusel perioodil kindluse mõttes oma lähedast külastada, siis hooleandja on ka hea seltskonna eest. Su lähedasel ei teki seeläbi tunnet, et ta on täiesti üksinda, mis aitab vähendada võimaliku depressiooni teket.

5. Kõik vajalikud käigud aitab ära teha hooldusabiline

Kui vanainimene ei ole enam väga liikuv, saab hooldusabiteenuse pakkuja aidata tal ka vajalikud käigud ära teha.

6. Telli pigem üks konkreetne hooleandja

CareMate’i platvormi on väga kerge kasutada. Sealt saad endale kiirelt leida sobiva hooldusabi osutaja ning kui su lähedasel tekib temaga hea klapp, siis saad ka edaspidi sama inimest tellida. Soovi korral võid ka erinevaid hooleandjaid proovida, kuid pikemaks ajaks soovitame jääda ühe inimese juurde. Vanainimesel tekib kontakt ühe kindla inimesega, mis on turvalise keskkonna tekkimisel väga oluline. Esiteks ei pea vanainimene pidevalt uute inimestega kohanema, teiseks on koroonaperioodil palju turvalisem kasutada kindlat inimest, kuna see hoiab haigestumise riski madalal.

Isikuhooldusteenused:

• riietamine

• söögi tegemine või soojendamine, vajadusel söötmine

• pesemine

• WC-s käimise abi

• abi ravimite manustamisel

• liikumisabi (abivahenditega, ka ratastoolis olevatele inimestele)

Koduhooldusteenused:

• koristamisabi

• pesu pesemine

• triikimine

• kütmisabi

• voodilinade ja rätikute vahetus

Välised toimingud:

• poes ja apteegis käimine

Kui soovid oma (vana)vanemaid aidata, siis võta meiega ühendust ja leiame sulle parima võimaliku lahenduse! 

Kui sul tekib veel küsimusi, millele sooviksid vastust, siis vaata kindlasti ka korduma kippuvate küsimuste lehele SIIN. Usume, et leiad oma küsimusele kiirelt vastuse.

Tel: 5880 3616 

E-mail: info@caremate.ee või telli kohe www.caremate.ee

Sinust ja sinu lähedastest hoolides

CareMate meeskond